cukorfogyasztástól lehet-e hasmenésem

Közzétéve: 2012. 04. 24. 11:44 -

• 1 perc olvasás
Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen a Weborvos!

Tisztelt Doktor Úr/ Nő! Az lenne a kérdésem, hogy a túlzott cukorfogyasztástól lehet-e hasmenésem...

... Észre vettem, hogy ha túlzásba viszem a cukor, édesség, sütemények evését, előbb-utóbb hasmenésem lesz. 4 éve hasnyálmirigy gyulladásom volt többször is, epekövesség miatt (terhesség alatt). Akkor átvágták az epevezetékemet. Azóta nincsenek görcseim, tünetmentes vagyok. Lehet összefüggés a cukor érzékenységem és a régi betegségem között? Egyébként sovány vagyok. Tej/termék fogyasztása után is hasmenésem van. A tej és a cukrok között lehet összefüggés?

Válaszát előre is köszönöm!



VÁLASZ



A cukor és a cukorpótló szerek egy része ozmotikus hatása miatt okozhat hasmenést. De az édességek, sütemények más anyagokat is tartalmaznak, amiket nem ismerünk, kérdés, hogy nincs-e annak szerepe. Valami félreértés lehet az epevezeték átvágásával, mert az epeműtét lényeges része az epevezeték átvágásának elkerülése. De a hasmenését az ismételt hasnyálmirigy-gyulladás következtében kialakult emésztési elégtelenség is okozhatja. Összefüggés pedig lehet a tej(ben lévő tejcukor) és a sütemények tej(cukor)tartalma között. Az összefüggést leginkább önmaga derítheti ki.

Kövess minket!

Weborvos
Weborvos

Kapcsolódó cikkek