dagi
Közzétéve: 2012. 05. 11. 11:11 -
• 1 perc olvasásKözzétéve: 2012. 05. 11. 11:11 -
• 1 perc olvasás
A problémám,hogy nagyon fáj a lábam és vizes is,térdtől le a bokámig...
... Lehet-e szívproblémám,ami ezeket a tüneteket okozzák.Hozzá teszem,hogy elég sok túlsúlyom van,kb:30kg.Néha érzek fájdalmat a szívem felől,és alig kapok levegőt.Már egy kis mozgás kifáraszt,és ilyenkor úgy ver a szívem,hogy majd kiugrik.Mindez csak a túlsúly oka,vagy lehet a háttérben valami?A háziorvoshoz nem merek elmenni,mert csak azt mondja diétázzak,és semmilyen kivizsgálásra nem küld el.Köszönöm a válaszát.
Jeligém:dagi
VÁLASZ
Könnyen lehet, hogy az orvosa a többi lelet ismeretében nem tartja indokoltnak a további vizsgálatokat. A jelentős túlsúly nagy terhet ró a szívre is, lehetséges, hogy ennek a terhelésnek nem tud a szív eleget tenni, tehát a két dolog összefügg. A megoldás a testsúly csökkentése, akkor javul a szív állapota is. Ettől függetlenül szükséges lehet a szív (vérnyomás, cukor, koleszterin) gyógyszeres kezelése is.
Kövess minket!
facebookKapcsolódó cikkek


