Derékfájás elvi oka

Közzétéve: 2004. 08. 11. 09:05 -

• 1 perc olvasás
Google Állítsd be, hogy a Weborvos az elsők között legyen a Google-találatokban!

Mi lehet annak e l v i l e g az oka, hogy hajolásra szörnyen fáj a derekam, hátul középen. Már évek óta igy van, de úgy érzem erősödik a panaszom. Alig tudok felegyenesedni, ha pl. 3-4 percig lehajolva kell dolgoznom a kertben.

Az egy helyre, egy testrészre lokalizálódó fájdalom esetén az elvi okot úgy veheti számba, ha az ott lévő anatómiai képleteket végig gondolja , mert azok bármelyikének a rendellenessége kiválthatja a fájdalmat. Tehát az Ön esetében a fájdalom keletkezhet a hát alsó felén, deréktájon a bőrtől kezdve az izmokon, inakon, gerincoszlopon, abból kilépő idegeken át a hasüreg hátsó faláig bárhol.

Leggyakoribb természetesen az izmok és a
szalagok túlterhelése, a gerinc ezen szakaszának kopása, arthrosisa, spondylitise, illetve középkortól az itt zajló csontritkulás
/oszteoporózis/ Fontos a fájdalom helye, jellege, kisugárzása,
jelentkezésének körülményei, a nyomásérzékeny pontok kitapintása.Tehát ennek a területnek a vizsgálata segít az ok kiderítésében és a panaszok csökkentésében. Reumatológus, vagy ortopéd orvos egyaránt kivizsgálhatja és kezelheti.
dr Gerencsér Emőke

Kövess minket!

Weborvos
Weborvos

Kapcsolódó cikkek