Diverticulum

Közzétéve: 2011. 05. 26. 11:18 -

• 1 perc olvasás
Google Állítsd be, hogy a Weborvos az elsők között legyen a Google-találatokban!

"Diverticulum" Tisztelt Doktornő! Véleményét szeretném kérni. Édesanyám nyelési próbájának eredményén (2010 év végi) olvastam, hogy mesopharynx bal oldalából borsónyi diverticulum telítődik. Ezután gyomortükrözésen is átesett, amelynél most nem észlelték, .írták ezt a problémát, 5 év múlva kell megismételni a vizsgálatot illetve egy majdnem 10 évvel ezelőtti gyomortükrözés eredményén már szintén szerepelt a borsónyi diverticulum. Nyelési probléma nem áll fenn, a nyelési próbát családban előforduló nyelőcsődaganat miatt láttuk jónak megcsináltatni. Az eredményen egyébként ép nyelőcső is szerepel. Abban kérném a véleményét, hogy ezt a diverticulum-ot szükséges-e ellenőriztetni illetve milyen időközönként? Meg lehet előzni ennek növekedését? Válaszát előre is megköszönve, tisztelettel: Aggódó lány

Az Ön Édesanyjának a nyelőcsöve és a gyomra egészséges. A mesopharynx a garatot jelenti, amelynek 3 része van. A felső az epipharynx / itt van az orrmandula /.A középső a mesopharynx, amit a szák kinyitásakor látunk. Az alsó szakasz a hypophírany, itt van a nyelvgyök, a garatmandulák alatti terület, a neylőcsőnek és a gégének a bemenete. Tehát gasztroszkopia során a garat nem látható, azaz a garatfali diverticulum sem látható. Borsónyi, kis fejlődési rendellenesség, így marad.
dr Gerencsér Emőke

Kövess minket!

ovfül-orr-gégész
Weborvos
Weborvos

Kapcsolódó cikkek