egy önbizalomhiányos magányos lány
Közzétéve: 2010. 10. 10. 18:56 -
• 1 perc olvasásKözzétéve: 2010. 10. 10. 18:56 -
• 1 perc olvasás
Jelige:egy önbizalomhiányos magányos lány. Kedves Doktor Úr! 18 éves lány vagyok. Nem sok barátom van, alig járok el otthonról mindig csak a gép előtt ülök mert félek személyesen ismerkedni. Halk, visszahúzodó vagyok de csak azokkal az emberekkel akiket nem ismerek. Amugy szerintem egy értelmesnek, kedvesnek mondható lány vagyok. De soha nem merem kimutatni hogy milyen vagyok valójában és nem értem hogy ez miért lehet. De tudom hogy ez így nincs jól és szerintem ez már önmagában haladás ha az ember elismeri a hibáit, amin változtatnia kéne csak nem tudom hogy kezdjem el. A szüleim kiskorom óta szigorúan nevelnek, elmehetek bármikor bárhova csak mindig időre kell hazajönnöm és nem is tudom azt hiszem belefáradtam abba hogy szabályoznak és hogy mindenki kislánynak tart még. Szeretnék barátot magamnak aki kimozdít egy kicsit innen, hátha több önbizalmam lenne. Kérem segítsen, adjon valami tanácsot hogyan lehetnék önmagam mindig mindenkivel és hogyan legyen több önbizalmam???! köszönöm. Tisztelettel:
Mindenképpen csoportot javasolnék, nem feltétlenül pszichoterápiás csoportot (ezek közül a pszichodrámát leginkább), mert ez lehet bármilyen olyan csoport, ahol közösen képzik magukat - lehet ez sport, tánc, müvészet stb. A lényeg, hogy oldódjanak a gátlásai, növekedjen az önbizalma, "jobban" legyen önmagával és akkor ez a büvös kör lassan ellenkező előjelüvé válik.
Vigyázzon olyan módszerekkel, amik ( gyakran szándékukkal ellentétesen) de valami betegségtudatot alakítanak ki Önben.
Együttérzéssel: dr.Lajtavári László
Kövess minket!
facebookKapcsolódó cikkek


