elkezdett csengeni (sípolni) a fülem
Közzétéve: 2011. 08. 19. 07:28 -
• 1 perc olvasásKözzétéve: 2011. 08. 19. 07:28 -
• 1 perc olvasás
Tisztelt doktornő / doktor úr! A panaszaim ma kezdődtek. Épp feküdtem az ágyban, filmet néztem és egyik percről a másikra elkezdett csengeni (sípolni) a fülem. Ez 5 órával ezelőtt volt, kezdődött a jobb fülemmel, most már a balban erősebb. Nagyon zavaró. Vidéken vagyok egy faluban (egyébként Budapesten lakom) és itt csak háziorvos van. Ráadásul hétfőn utazok Görögországba. Van esetleg valamilyen tanácsa, hogy mit tehetek itthon? Valami, amivel csökkenthető lenne? Fájdalmam nincs, de az idegesség már kezd rámenni a gyomromra. Halláscsökkenést nem észlelek, viszont csöndben még sokkal rosszabb. Azért is ijedtem meg egy kicsit, mert édesapámnak már jó pár éve nagyon erős fülzúgása van, ami erős halláscsökkenéssel párosul (ebből kifolyólag depresszió). Sok orvosnál volt már kivizsgáláson, de nem tudták megmondani, hogy mitől van és javítani sem tudnak rajta semmit. Előre is nagyon köszönöm gyors válaszát! Üdvözlettel,
A fülzúgás okát a legtöbb esetben konkrétan nem lehet megtalálni. Természetesen csendben zavaró, hiszen különben a külvilági zaj elfedi. Az első észleléskor szoktak fül-orr-gégészhez fordulni és általában értágító infúzióval próbálják meg megszüntetni.
Ha erre most a körülményei miatt nincs lehetősége, akkor írjon fel a háziorvos betahistin hatóanyagú tablettát, 24 mg-osat, ebből szedhet 2x1-et vagy 3x1-et. Egy hétig használjon bármilyen orrcseppet. Próbáljon meg otthon nyaki tornát végezni.
dr Gerencsér Emőke
Kövess minket!
facebookKapcsolódó cikkek


