ettől függetlenül lehetek még cukros?
Közzétéve: 2011. 02. 21. 06:39 -
• 1 perc olvasásKözzétéve: 2011. 02. 21. 06:39 -
• 1 perc olvasás
Tisztelt doktor úr! Voltam vérvételen és vizelet vizsgálaton, és a cukor értékem a normál tartományon belül van, a vizeletemben pedig nincs cukor. Viszont a tüneteim:bőrszárazság, állandó bőrviszketés, szomjúságérzet, mostanában a lábszáramon, felkaromon kiütések(ami viszket), fáradtságérzet. Az lenne a kérdésem, hogy ön szerint ettől függetlenül lehetek még cukros, komolyabb cukor betegségem? (A nagymamám volt cukros, de neki időskori cukra volt.)Van okom aggodalomra? hogyan lehet kivizsgálni? Válaszát előre is nagyon köszönöm,
A cukorbetegség tünetei valóban a bőrviszketés, sok folyadékfogyasztás, sok vizelet és a fogyás lehet. De más betegségek is okozhatják a tüneteit. A normális éhgyomri vércukor és a negatív vizelet mellett a cukorbetegség lehetőségét ki lehet zárni. A kivizsgálás menetét a családorvosa tudja megtervezni és megszervezni. Ebben a kérdésben nem tudok segíteni.
Kövess minket!
facebookKapcsolódó cikkek


