Évek óta szenvedek a fülfolyástól
Közzétéve: 2012. 04. 20. 09:18 -
• 1 perc olvasásKözzétéve: 2012. 04. 20. 09:18 -
• 1 perc olvasás
Tisztelt Dr.Úr/Hölgy!Évek óta szenvedek a fülfolyástól,már többször leszívták,de mindig rövid idő alatt kiújul...
... Bűzüs sárgás folyadék jön és fáj is.Tavaly azt mondta a háziorvos nem is folyik,pedig dehogynem.2 éve otitis externát diagnosztizáltak,de akkor nem fájt most igen és a fültőnél is.Ciloxan sem használt.Hőemelkedésem is van.A dobhártya ép.A külső hallójárat és környéke berepedezett,alig merem megtörölni, mert fáj.A háziorvoshoz nem merek elmenni,mert nem foglalkozik vele.Kérem ajánljon valami fülcseppet ami nem vényköteles. Válaszát előre is köszönöm.
VÁLASZ
Most is fül-orr-gégészhez menjen el, beutaló nem kell.A külső
hallójárat gyulladások / otitis externa/ bőrgyulladások, de nagyon
nehezen gyógyulnak.Azt gondolom, fülcseppel Ön nem tudja
meggyógyítani.Valószínűleg nedves ekzémás bőrgyulladás, ilyenkor a hallójárat bőrét kitisztítás után / ez lehet kimosás, vagy kiszívás / lehet ecsetelni, majd hallójáratba csíkot helyezni. Helyi kezeléssel, azaz csíkozással gyógyul a leggyorsabban. Érdemes vércukrot is megnézni.A háziorvos azért nem foglalkozik vele, mert Ő nem végez helyi kezeléseket.Elhanyagolt esetben, amikor a környéke is fáj és kirepedezik, lehet borogatást, párakötést, antibiotikus kenőcsöt és gyulladáscsökkentő-fájdalomcsillapítót adni szájon át.Tehát felesleges otthoni praktikákban és csoda fülcseppben bíznia. Fül-orr-gégészeti kezelése szükséges.
dr Gerencsér Emőke
Kövess minket!
facebookKapcsolódó cikkek


