Ferritin

Közzétéve: 2012. 05. 18. 19:53 -

• 1 perc olvasás
Google Állítsd be, hogy a Weborvos az elsők között legyen a Google-találatokban!

Kedves Dr.Nő! Dr.Úr! Egyetlen kérdésem lenne. Tavaly decemberben megemelkedett a "Ferritin szintem". /520 egység/ Ezt még nem vettük komolyan...

... Majd kb. két hónap után /598, ezt követően mostanában tehát kb. két hete /611 e. lett. Jelenleg a vérkép többi része jó volt, májfunkció jó, tehát semmi nem volt megcsillagozva. Bár a triglicerid időnként kettő fölé is ment. De gyógyszert is szedek /Atoris/. Sok problémám volt már de ilyen még nem. Kérem ha lehet tanácsát kérném, amit előre is köszönök. Tisztelettel.Ferritin jeligére



VÁLASZ



A ferritin nevezetű fehérje jelenti a vasraktárat, a normál érték is széles határok között mozog. Alacsony értéknél vashiányos vérszegénység alakul ki. Emelkedett értéket lehet találni vasterhelésnél (sok a bevitt, felvett vas) vas anyagcsere zavaroknál, gyulladásos betegségeknél is. Első sorban a vasterhelést kell kizárni (táplálkozás, gyógyszerek ), azután a többi lehetőséget.

Kövess minket!

Weborvos
Weborvos

Kapcsolódó cikkek