fogínyvérzés

Közzétéve: 2011. 10. 21. 15:42 -

• 1 perc olvasás
Google Állítsd be, hogy a Weborvos az elsők között legyen a Google-találatokban!

Üdv! Pár hónapja nem dohányzom, azóta folyamatosan vérzik a fogínyem. Nem fogmosáskor, hanem naponta többször, véletlenszerűen, konkrétan 6-7 ponton, bizonyos fogközöknél. De ha "megszívom" ezeken a helyeken, akkor bármikor nekiáll vérezni...

...Korábban már több mint egy évig nem dohányoztam, akkor ugyanezt tapasztaltam, és spontán elmúlt, de nagyon sokára, 9-10 hónap alatt.

Most, amikor letettem a cigit, már készültem erre a jelenségre, így vettem Parodontax fogkrémet, ami elvileg pont ez ellen hat. Kitartóan használom már kb. egy hónapja, de a vérzés nemhogy nem csökkent, még erősebb is lett, és most már kifejezetten fogmosás közben is jelentkezik.

Egyrészt az érdekelne, a dohányzás elhagyásakor miért jelentkezik ez a tünet, másrészt ha ez a fogkrém nem használ, akkor mit lehet tenni, ami gyorsíthatja a fogíny egészségének helyre állítását?

Jelige: fogínyvérzés

Előre is köszönöm a választ!



VÁLASZ:


Fogorvosnak kellene megmutatni a problémát, vérzés gyulladás miatt alakul ki, a fogközök papilláinak a gyulladását pedig érdemes volna kezelni. Persze a fogkövet mindenhonnan eltávolítani. A kis kapilláris vérzés csillapítására vényre lehet felírni Dicynone tablettát és mellette gyulladáscsökkentő öblögetőt használni, mint pl. a Corsodyl

A dohányzás abbahagyása utáni gingivitis megjelenésének nem tudom az okát.

dr Gerencsér Emőke


Kövess minket!

ovfül-orr-gégész
Weborvos
Weborvos

Kapcsolódó cikkek