Foltok a tenyéren
Közzétéve: 2007. 07. 12. 12:11 -
• 1 perc olvasásKözzétéve: 2007. 07. 12. 12:11 -
• 1 perc olvasás
Tegnap este a húgom mutatta a tenyerét, hogy vmitől barna foltok jelentkeztek rajta, olyan mintha jódos lenne. Ma reggel az én tenyeremen is megjelentek és egyre fokozottabban. Négyen lakunk egy háztartásban, a fiúkon nem jelentkezett ilyen. Fogalmunk sincs hogy mi lehet ez, a vízre gyanakszunk, ugyanis nem túl régóta lakunk Budapesten(7.kerület) és korábban már jelentkeztek allergiás és bőr kiszáradásos ekcémás tünetek. Viszont most semmilyen kiszáradás-viszketéses érzéssel nem járnak a mostani foltok, csak megjelentek. 20-25 évesek vagyunk.
A barna foltok, főleg ha két embert is érintenek, valamilyen lokális okkal függenek össze. Tehát nem bőrpigment eredetűek. Olyan dolgon kéne gondolkozni, amelyet önök végeznek, de a fiúk nem. Ha megelőzte gyulladás, hámlás a foltokat, gyulladás utáni hiperpigmentáció is lehet. Nem ártana konkrétan leírni a foltokat: méret, alak, pontos szín, hámlás van vagy nincs, határ éles vagy elmosódó.
dr Veres Gábor
Kövess minket!
facebookKapcsolódó cikkek


