Frézia
Közzétéve: 2012. 05. 18. 20:03 -
• 1 perc olvasásKözzétéve: 2012. 05. 18. 20:03 -
• 1 perc olvasás
Jó napot kivánok. Azt szeretném tudni hogy minden betegnél, aki pajzsmirigy alulműködéssel van diagnosztizálva a betegség az auto-imun?...
... Nekem pajzsmirigy sorvadást mutatott ki az ekográf, a TSH >100, és auto-imun betegségnek mondta az endokrinológus. Euthyrox 100 ast szedtem 1 évig, jelenleg , már 1 1/2 éve 75 öst szedek, és az értékek a normál mezők között vannak. Mi a pajzsmirigy auto imun betegsége? Mire számithatok ezután, ezt szeretném megtudni. Tisztelettel: Frézia
VÁLASZ
A pajzsmirigy alulműködés gyakori oka az autoimmun gyulladás. Ennek a lényege az, hogy a szervezet valamelyik sejtje, sejtcsoportja, szövete, szerve ellen termel ellenanyagot, ami az adott szervet károsítja. A kiváltó ok ismeretlen. A hormonvizsgálatokból következtetni lehet, hogy autoimmun betegségről van-e szó. A szerv regenerálódására nincs sok remény, feltehetően élete végéig kell hormonpótlást alkalmazni.
Kövess minket!
facebookKapcsolódó cikkek


