Frézia
Közzétéve: 2012. 05. 31. 09:16 -
• 1 perc olvasásKözzétéve: 2012. 05. 31. 09:16 -
• 1 perc olvasás
Jó napot kivánok. 54 éves nő vagyok. Pajzsmirigy sorvadást állapitottak meg nálam, ami olyan nagy mértékű ...
... hogy, az endokrinológus azt mondta vegyem ugy mintha nekem egyáltalán nem is lenne pajzsmirigyem. ( a TSH > 100 ). ( MIXEDAM?) 75 - ös Euthyroxot szedek. Ehhez hozzájön egy autoimun betegség is. Vagy ez a pajzsmirigy autoimun betegsége? Azt szeretném megtudni hogy mi ez a betegség. Az immunrendszert ilyenkor erősiteni kell?, és mivel? Más szerv is megbetegedhet még ez után? Tisztelettel: Frézia Jelige: Frézia
VÁLASZ
A pajzsmirigy alulműködés leggyakoribb oka egy autoimmun folyamat. Az autoimmun betegségek tárháza nagy, van, hogy egy, van hogy több szerv megbetegedéseként jelentkezik. Jelentősen befolyásolni nem mindig sikerül a folyamatot, gyógyítására sincs lehetőség.
Kövess minket!
facebookKapcsolódó cikkek


