Frodo

Közzétéve: 2012. 06. 10. 07:35 -

• 1 perc olvasás
Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen a Weborvos!

Tisztelt Weborvos! 39 éves nő vagyok, két éve estem át laparoszkópos epeműtéten. Az a problémám, hogy a műtéti eljárás miatt megnövekedett hasam...

... amiről azt mondták, hogy vissza fog húzódni - nemhogy nem lett kisebb, hanem most már olyan nagy, hogy mindenki megjegyzéseket tesz, azt hívén, hogy terhes vagyok. Hízni nem híztam, így a hasam nagysága alapján tényleg úgy nézek ki, mint aki terhes. Lehet-e ezzel kezdeni valamit, van-e valami gyógymód?

Köszönettel: Frodo



VÁLASZ



Szokatlan következménye lenne a laparoszkópos epeműtétnek az említett hasnövekedés. Inkább az szokott előfordulni, hogy a műtét után a diéta elhagyásával a testsúly növekszik, bár ezt Ön határozottan cáfolja. Nehéz elképzelni a has jelentős növekedését testsúlynövekedés nélkül, hacsak nem a hasizom hirtelen bekövetkező ellazulásáról van szó. Ez azonban nem írható a műtét rovására. Orvosi vizsgálattal el lehet dönteni, hogy melyik esettel áll szemben és ezt követően lehet meghatározni a lehetséges tennivalót.

Kövess minket!

Weborvos
Weborvos

Kapcsolódó cikkek