füles

Közzétéve: 2011. 08. 04. 06:15 -

• 1 perc olvasás
Google Állítsd be, hogy a Weborvos az elsők között legyen a Google-találatokban!

Tisztelt Cím! Tüdőgyulladásom volt aminek szövődményeként középfül gyulladásom lett (a dobhártya mögött savós váladék gyülemlett fel) amitől a hallásom igen nagy mértékben megromlott. Mindkét fülembe tubust helyeztek ezen keresztül távozott is ez a folyadék. Az egyik fülem teljesen rendbe jött de a másik olyan mint ha be lenne dugulva ami teljességgel képtelenség mert a tubusokat kivették és még gyógyulóban van a lyuk rajta.semmi váladék nem volt benne mert mikroszkóppal is megnézték.Arra gondolok, hogy talán mivel œlyukas" még a dobhártya ezért kifejezetten érzékeny a levegő mozgásra (huzat, szél, légkondicionált helységek stb) Mert hogy egyébként is nagyon érzékeny vagyok ezekre.Régen is egyből torokfájásom, fülfájásom és még az egész fogsorom is fájt tőle. Kérem írja meg a véleményét hogy helyes-e a megérzésem ezzel kapcsolatban és majd 1-2 hét múlva amikor összeforr a dobhártya rendbe jön a fülem és a hallásom is, vagy valami más oka lehet ennek. Várom válaszát! Tisztelettel: Jelige:füles

Ha a tubus helyén még lyukas a dobhártya, akkor vezetéses hallászavara van és lehet dugulásérzete is. Valóban vannak, akik huzatérzékenyek / és manapság kondira is /, elvileg nem zárható ki, hogy a lyuk + huzatérzékenység együtt okoz panaszt. Az a fontos, hogy a fülkürt nyitva legyen, akkor rendbe jön a füle is.

dr Gerencsér Emőke

Kövess minket!

ovfül-orr-gégész
Weborvos
Weborvos

Kapcsolódó cikkek