fülgyulladásokat okozhatja-e az

Közzétéve: 2011. 03. 01. 11:46 -

• 1 perc olvasás
Google Állítsd be, hogy a Weborvos az elsők között legyen a Google-találatokban!

Tisztelt Doktornő/Úr!3 éve kaptam egy középfül gyulladást, huzattól,ami antibiotikumra el is múlt. Azóta semmi. Tavaly decemberben nátha után fájni kezdett a fülem,ami antib.-ra alább maradt, egy kicsit még néha bedugult,de az orvosom szerint már semmi nem volt látható a fülben.Most két hete ismét náthás lettem,amiután már megint antib.-ot szedek a fülemre. Az lenne a kérdésem,hogy a fülgyulladásokat okozhatja-e az esetleg,hogy allergiás vagyok,és esetleg már nem megfelelő a gyógyszerem,vagy ez a hajlam már mindíg így marad?Hiába kezelem azonnal a náthámat,és hiába járok bedugott füllel vastag sapkában,csak ide lyukadok ki. Várom válaszát.Üdvözlettel:egy anyuka

Az a legfontosabb, hogy ha Ön náthás, akkor használjon orrcseppet, ezáltal a fükürt - amelyen keresztül az orrgaratból szellőzni tud a fülkürt - nyitva legyen, Akkor nem alakul ki középfülgyulladás. Mivel Ön allergiás, ilyen esetekben az allergia ellenes antihisztamint is érdemes bevennie.
dr Gerencsér Emőke

Kövess minket!

ovfül-orr-gégész
Weborvos
Weborvos

Kapcsolódó cikkek