Furcsa arcureg problema

Közzétéve: 2011. 05. 12. 11:13 -

• 2 perc olvasás
Google Állítsd be, hogy a Weborvos az elsők között legyen a Google-találatokban!

Furcsa arcureg problema

Tisztelt Doktor ur,



Segitseget szeretnem kerni. Kb egy honappal ezelott furcsa erzes keletkezett az orrom tove alatt, mintha levego jarna benne. ezutan eros fajdalom, luktetes keletkezett a jobb arcuregem, jobb szajpadlas es fogak jobb oldalan. Nagyon budos szagot ereztem ezalatt, nem egesz ido alatt, csak neha megcsapott a buz. Ketszer amikor tusszentettem kijott az orrombol egy vizes cement allagu sotetbarna buzos darabka. A fajdalom elviselhetetlen, fajdalomcsillapito segitett. Elmentem orvoshoz, az orrom tiszta, se valadekozas, se duzzadast nem lattak. eloszor ideggyulladasra gyanakodott, majd amikor a kezeles nem segitett, az orvos 2 hetes antibiotikumos kurat irt fol (augmentin) es kortizont (medrol), sajnos fadalomcsillapitot muszaly volt naponta bevennem, 5 nap mulva a fajdalom elmult, tovabb szedtem a gyogyszereket. az antibiotikum terapia utan 4 nappal ugyanugy elojott a fajdalom. Elmentem egy privat orvoshoz, o azt mondta erre az arcureggyulladasra az augmentin nem segit, szoval fel

rekezeltek. Folirt 8 napra antibiotikumot () es 25 mg kortizont. Masnapra mar a fajdalom nem jott elo (gondolom az eros kortizon hatasara. Befejztem a 8 nap gyogyszeres terapiat...mar az elso nap kortizon nelkul sajnos ereztem azt a bizonyos luktetest, bar nem ment at fajdalomba. Sajnos igy vagyok mar 3 napja, varom mikor jon elo a kibirhatatlan fajdalom...hetfon megyek CT vizsgalatra. On szerint mi lehet a bajom? Normalis ez hogy faj az arcuregem valadekozas nelkul? Nagyon ki vagyok idegileg hogy nem tudnak rajtam segiteni. Elore koszonom valaszat Jelige Furcsa arcureg problema

Fül-orr-gégészeti szakvizsgálatot végeznék, beleértve az endoscopos vizsgálatot is. Ha bűzös váladékozás volt, akkor ez arcüreg / esetleg rostasejt gyulladás/ Az arckoponya CT-t átnézve ki fog derülni, hogy milyenek a melléküregek. Bűzös váladék esetén fogászati eredetre is gondolni kell. A privat orvos, ha valóban azt mondta, hogy Augmentin kezeléssel félrekezeltek, akkor bizony nem mondott igazat!! A levélből nem derül ki, hogy mely antibiotikumra váltott. Fel sem foghatom, hogy bűzös váladék és erős fájdalom esetén miért szed cortisont. Egyébként teljesen mindegy, hogy Medrolt szed, vagy 25 mg-os Cortisont. Tehát ez számomra rejtély. Remélem, a CT film átnézése után a fül-orr-gégészeti vélemény egyértelmű lesz. Merthogy annak kell lennie, ugyanis 100 %-os biztonsággal megmondfható, hogy van-e gyulladás, vagy nincs.
dr Gerencsér Emőke

Kövess minket!

ovfül-orr-gégész
Weborvos
Weborvos

Kapcsolódó cikkek