Furcsa tünetek
Közzétéve: 2012. 05. 28. 09:55 -
• 1 perc olvasásKözzétéve: 2012. 05. 28. 09:55 -
• 1 perc olvasás
Furcsa tünetek Szeretném a segitségüket kérni! 24 éves nő vagyok. Körülbelül egy hónapja kezdődtek a tüneteim: Többször úgy éreztem, hogy kihagy egy-egy dobbanást a szivem, ehhez nagyon nagy ijedség társult(pánikroham)....
... Majd késöbb olyan érzésem volt mintha remegne a mellkasom vagy a szivem (éreztem, hogy belülről jön), ekkor általában megugrott a pulzusom és éreztem ritmuszavart. A ritmuszavar megszünt viszont a mellkas/tüdő/sziv remegés(nem tudom eldönteni, hogy honnan jön de főleg a bal oldalon érzem a mellkasomban) mostmár szinte a nap 24 órájában tart és e mellé köhögök is, szárazon, de nem folyamatosan, illetve amikor levegőt kifújom olyan érzésem van mintha valami "csiklandozná" a torkom. Fogytam és fáradékony is vagyok. Továbbá olyan érzésem van mintha a bal szemem látóidegét nyomná valami, nem látok rosszabbul de nagyon furcsa érzés. Kardiológiai kivizsgáláson voltam (akkor pont nem volt mellkasremegés). A holter monitorozás során sinus tachycardia, kisszámú SVES, VES ábrázolódott . Mellkasröntgenem negativ. Pajzsmirigyem rendben van. Mi okozhatja a tüneteimet, legfőképpen a mellkasremegést? Ha fibrillálna a szivem azt én érezném? Válaszát előre is köszönöm!
VÁLASZ
A fibrillációt gyakran nem éli meg a beteg, más tünetekkel jelentkezhet. Ennek kizárására a remegés érzésekor végzett Ekg-t lehet végezni, bár véleményem szerint nem fibrillációról lehet szó. Ugyancsak célszerű ugyanekkor testi vizsgálatot is végezni. A leírása nem elegendő ahhoz, hogy közelebbit lehessen mondani. Nem tartom valószínűnek a szervi megbetegedést. Lehet, hogy egy hónapja valami komoly változás, behatás következett be az életében, körülményeiben?
Kövess minket!
facebookKapcsolódó cikkek


