göböt mutattak ki ultrahangon

Közzétéve: 2012. 05. 30. 16:56 -

• 1 perc olvasás
Google Állítsd be, hogy a Weborvos az elsők között legyen a Google-találatokban!

Tisztelt Doktor Nő/Úr! Nekem egy göböt mutattak ki ultrahangon, ezért beutaltak izotópos vizsgálatra. A vizsgálat a következő eredményt hozta: ...

... Szcintigráfiás felvételen jobb lebenyében megnagyobbodott norm. helyzetű pm. vetület. Jobb oldalon felső pólusban, illetve a bal lebeny területén az aktivitáseloszlás kissé inhomogén. Környezetétől eltérő halmozásu körülirt elváltozást kimutatni nem tudtunk. A kérdésem az lenne, hogy ez alapján "melegnek" vagy "hidegnek" tekinthető a göb? Csak mert kaptam beutalót biopsziára is, de oda csak abban az esetben kell menjek ha "hideg".

Köszönöm segítségét


VÁLASZ



Az izotóp vizsgálat nem igazolt, nem talált göböt a pajzsmirigy területén. Hideg a göb, ha izotópot nem vesz fel vagy kevesebbet, mint a környezete, a meleg göb fordítva, az izotópot halmozza.

Kövess minket!

Weborvos
Weborvos

Kapcsolódó cikkek