gyomorégés

Közzétéve: 2010. 06. 14. 10:45 -

• 1 perc olvasás
Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen a Weborvos!

Várandósságom alatt jelentkezett gyomor és nyeőcsőégésem, de a szülés után sm múlt el, mígnem rájöttem, de már 20 év múlva, hogyha nem iszom tejet, akkor nincs ez a kellemetlen érzés. Most is jelentkezik, ha pirított zsemlemorzsával készült ételt, meggyes, túrós rétest, kelt tésztából készült ételt, banánt, stb eszek, de már tudom kezelni azzal hogy kiiktatom a gondot okozó ételt. Ha hosszútávon fennál ez a probléma, kell-e a továbbiakban valamilyen kezelés, nem lehet e ebből fekély, vagy epekőt nem jelez-e, ez is egy emésztési gond? Sajnos, a súlyom jóval több az ideálisnál (157cm, 71kg). Mivel lehet még megelőzni ezt a kellmetlen érzést? Köszönöm választ. Jelige:"gyomorégés"

Tisztelt Kérdező!
A leírása alapján reflux-betegsége lehet, ezért kerülhet a gyomorsav a nyelőcsőbe , ez okozza a nyelőcsőégést. A felsorolt ételek is fokozzák a panaszokat és a testalkata is hozzájárulhat ehhez. (Bár a túlsúlyos kategóriába tartozik csak). Mindenképpen javasolnék egy kivizsgálást. Azokat az ételeket, melyek panaszt okoznak iktassa ki az étrendjéből. Panaszt okozhat még: zsíros ételek, csokoládé, fűszerek-erős csípős, tea, kávé, gyümölcslevek fogyasztása. Ügyeljen arra, hogy az utolsó étkezése ne közvetlenül lefekvés előtt történjen, ez is kiválthatja a kellemetlen érzést.
Üdvözlettel:Polyák Éva

Kövess minket!

ovdietetikus
Weborvos
Weborvos

Kapcsolódó cikkek