hőemelkedés
Közzétéve: 2010. 12. 27. 09:14 -
• 1 perc olvasásKözzétéve: 2010. 12. 27. 09:14 -
• 1 perc olvasás
Tisztelt Válaszadó! 15 éves nagylányomnál jó ideje állandó hőemelkedést mértünk. Most a hétvégén hányt, hasmenése volt, szédelgett, fájt a feje. A gyerekorvos vérvételre küldte, ami aránylag jó lett, csak két értéke tért el lényegesen! Az egyik , hogy a vizeletében acetont találtak, a másik az alk.foszfatáz 80 lett, ami a megadott keretértéknél jóval alacsonyabb. A gyerekorvos azt mondta, biztos szomjas volt, mást nem lát a leleten és most elküldött neurológiai szakrendelésre! A kérdésem az lenne a tünetei alapján és hogy a foszfatáz nagyon alacsony, hogy ez nem utal vérszegénységre? Milyen téren vizsgálódjunk tovább? Előre is köszönöm megtisztelő válaszát! Jelige: hőemelkedés
Az alkalikus foszfatáz érték csökkentsége nem utal vérszegénységre. Az Ön által leírt érték a legtöbb laborban normál tartományba tartozna. Nos ezért nem vállalunk egy-egy kiragadott eredmény értékelését.
Kivizsgálás előtt el a lánya, bízza a szakemberekre, milyen irányban kell haladni.
Üdvözlettel dr.Sebő Zsuzsanna
Kövess minket!
facebookKapcsolódó cikkek


