hogyan lehetne rábeszélni közeli, kedves rokonomat, hogy szedje be a gyógyszert
Közzétéve: 2010. 11. 02. 12:05 -
• 1 perc olvasásKözzétéve: 2010. 11. 02. 12:05 -
• 1 perc olvasás
Önök szerint hogyan lehetne rábeszélni közeli, kedves rokonomat, hogy szedje be a gyógyszert, amit az orvos adott a cukorbajára!? Nem várhat csodára, mert az érték már 12-13. De nem és nem akar gyógyszert szedni a mellékhatások miatt, én pedig aggódom a továbbiakat illetően, mert ennek szerintem nem tudom mi lehet a vége. Nagyon megköszönnék hasznavehető, jó tanácsot.
Nem lehet mindenkire vonatkozóan egységes jó tanácsot adni, mert minden egyéniség más és más. Ezért a törvény is úgy szól, hogy az orvosnak a tájékoztatást egyéniesített formában, tanultságtól, iskolai végzettségtől, műveltségtől függően kell megadni. Az orvosnak, aki a beteget ismeri és a gyógyszert elrendelte, rá kell szánnia az időt, hogy tájékoztassa a beteget a kezeletlen cukorbetegség következményeire, a kiserek betegségének következményére ( vakság, veseelégtelenség, művesekezelés utóbbi miatt, a későbbiekben bekövetkező amputációra stb.). Ezt össze kell vetnie a mellékhatások súlyosságával. A kezeléshez ( a gyógyszeres kezeléshez is ) a beteg tájékozott beleegyezése szükséges. Ha a kellő tájékoztatás ellenére sem hajlandó a beteget a gyógyszerszedésre rávenni, meg lehet gondolni a pszichiáter vagy pszichologus igénybevételét. A fő gond az, hogy az ilyen betegnek, mivel alkalmasint panaszmentes, nincs betegségtudata. A korábban felsorolt tájékoztatást a hozzátartozók is elvégezhetik, ha kicsit „átképezték" magukat orvosnak, azaz tájékozódnak a betegségről maguk hozzáférhető, laikusok számára irt cikkek, könyvek segítségével. Ezeket is át lehet adni az illetőnek, tanulmányozásra.
Kövess minket!
facebookKapcsolódó cikkek


