Hüvelygyűrű tárolás-használat
Közzétéve: 2012. 07. 03. 13:05 -
• 1 perc olvasásKözzétéve: 2012. 07. 03. 13:05 -
• 1 perc olvasás
Hüvelygyűrű tárolás-használat Tisztelt doktor úr/nő! 2012 januárjában kiváltottam 7 havi Nuvaring hüvelygyűrűt. 2 hónapig hűtőben tároltam, de utána nem...
... Csak 2 hónapig használtam a fogamzásgátlásnak ezt a módját, majd három hónap kimaradt. Most június hónaptól ismét szeretném használni a hüvelygyűrűt, mivel van még 5 hónapra való gyűrűm, és ezt biztonságosabbnak tartom mint az óvszert. Az lenne a kérdésem, hogy megromolhatott-e a hüvelygyűrű, ha nem tároltam hűtőben? Azt olvastam több helyen, hogy a kiváltás után 4 hónappal legkésőbb fel kell használni a gyűrűt. Ha ez így van, akkor hogy adhatják ki a patikában 7 hónapra? A lejárati ideje 2014.03. hó, tehát azzal nincs probléma. Mert ha tényleg 4 hónappal a kiváltás után már nem lehet használni, akkor most ki kell dobnom 5 havi adagot!? Valóban ezt kell tennem? Nem használható már fel amit 2011 decemberében váltottam ki?
Segítségét, válaszát köszönöm!
VÁLASZ
Kedves Kérdező!
Amint Ön is olvashatta a rovat főoldalán: sajnos jelenleg nincs a rovatban válaszoló nőgyógyász szakorvosunk. Keresse fel orvosát vagy a területi szakrendelő rendelését esetleg a patikában is ismerik a termék tárolási előírásait.
a szerk.
Kövess minket!
facebookKapcsolódó cikkek


