Hüvelygyűrű tárolás-használat

Közzétéve: 2012. 07. 03. 13:05 -

• 1 perc olvasás
Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen a Weborvos!

Hüvelygyűrű tárolás-használat Tisztelt doktor úr/nő! 2012 januárjában kiváltottam 7 havi Nuvaring hüvelygyűrűt. 2 hónapig hűtőben tároltam, de utána nem...

... Csak 2 hónapig használtam a fogamzásgátlásnak ezt a módját, majd három hónap kimaradt. Most június hónaptól ismét szeretném használni a hüvelygyűrűt, mivel van még 5 hónapra való gyűrűm, és ezt biztonságosabbnak tartom mint az óvszert. Az lenne a kérdésem, hogy megromolhatott-e a hüvelygyűrű, ha nem tároltam hűtőben? Azt olvastam több helyen, hogy a kiváltás után 4 hónappal legkésőbb fel kell használni a gyűrűt. Ha ez így van, akkor hogy adhatják ki a patikában 7 hónapra? A lejárati ideje 2014.03. hó, tehát azzal nincs probléma. Mert ha tényleg 4 hónappal a kiváltás után már nem lehet használni, akkor most ki kell dobnom 5 havi adagot!? Valóban ezt kell tennem? Nem használható már fel amit 2011 decemberében váltottam ki?

Segítségét, válaszát köszönöm!



VÁLASZ



Kedves Kérdező!



Amint Ön is olvashatta a rovat főoldalán: sajnos jelenleg nincs a rovatban válaszoló nőgyógyász szakorvosunk. Keresse fel orvosát vagy a területi szakrendelő rendelését esetleg a patikában is ismerik a termék tárolási előírásait.

a szerk.

Kövess minket!

Weborvos
Weborvos

Kapcsolódó cikkek