ilyen esetben hová forduljunk, hogy a süllyedését kivizsgálják
Közzétéve: 2011. 04. 20. 09:27 -
• 1 perc olvasásKözzétéve: 2011. 04. 20. 09:27 -
• 1 perc olvasás
a férjem 2 es típusú cukorbeteg, 15.6 volt a cukor és a vizeletében a cukor négy keresztes volt. A süllyedése pedig 44. 3 éve műtötték hasi katasztrófával kilyukadt a vastagbele, el volt rohadva, több mint a felét elvették, az egész hasüreg tele volt széklettel. Hashártya gyulladása is volt. A műtét után lett cukorbeteg, abbahagyta a dohányzást és több mint 20 kg hízott. Jelenleg 150 kg. Tavaly is 23 volt a süllyedése. Kialakult neki egy hatalmas sérv, ami jelen pillanatban nem műthető az elhízása miatt. Érdeklődöm, hogy ilyen esetben hová forduljunk, hogy a süllyedését kivizsgálják, mitől van a szervezetében gyulladás?
A beteg kivizsgálására vonatkozóan a családorvos tud irányt mutatni. Én azt javaslom, hogy mindenféle orvosi vizsgálat nélkül fogyjon le a férje vagy 60-70 kilógrammot, akkor valószínűleg rendeződni fog a cukorháztartása is, akkor már meg lehet operálni a sérvét is. Úgy vélem, nem hiszem, hogy a legnagyobb probléma a 44 mm/óra süllyedés lenne, főleg akkor nem, ha nincsenek a gyulladásnak klinikai tünetei és egyéb egyszerű laborvizsgálatok sem támasztják alá a gyulladásos betegséget. De az is lehet, hogy a vastagbélbetegsége gyulladásos betegség, de soraiból ez nem derül ki.
Kövess minket!
facebookKapcsolódó cikkek


