inzulinrezisztencia vagy pajzsmirigy alulműködés?

Közzétéve: 2012. 05. 28. 09:19 -

• 1 perc olvasás
Google Állítsd be, hogy a Weborvos az elsők között legyen a Google-találatokban!

Jelige: inzulinrezisztencia vagy pajzsmirigy alulműködés? Kedves Doktor Úr/Nő! Érdeklődni szeretnék, hogy a következő laboratóriumi eredmények pontosan mit jelentenek. Az endokrinológusomnál az inzulinrezisztencia, és a pajzsmirigy alulműködés gyanúja merült fel, ...

... ami alapján a vizsgálatokat elvégezték. A Nőgyógyászati leleteim, a hüvelyi, hasi, és a nyaki ultrahang is rendben volt. A következő Inzulin érték viszont úgy látom, hogy a referencia tartományon felül van. A kérdésem, hogy ezek mit jelent?...



VÁLASZ



Az endokrinológusával megszakította a kapcsolatát? Pedig nagyon korrekt vizsgálatokat végeztetett el. Nem tudom, melyik inzulinértékre véli úgy, hogy a referencia értéket meghaladja, mert a terhelés 60. és 120. percére vonatkozóan nem közli. Az elvégzett vizsgálatok csak a inzulinrezisztenciára vonatkozóan adnak felvilágosítást, a pajzsmirigy működésre nem. Ha a HOMA IR 4,0 alatt van ( amit az éhgyomri inzulin és a vércukor értékéből számítanak) biztosan nincs inzulinrezisztenciája.

Kövess minket!

Weborvos
Weborvos

Kapcsolódó cikkek