Irénmama -cukorprofil

Közzétéve: 2011. 01. 30. 20:52 -

• 1 perc olvasás
Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen a Weborvos!

Tisztelt Dokitor Úr! Diabetológián voltam kontroll vizsgálaton, csak hazaérkezésem után olvastam el az ambuláns lapon, hogy a következő kontrollra készítsek cukorprofilt. Az a baj, hogy nem tudom hogyan kell elkészíteni, illetve hány óránként mérjem a cukorszintemet? Előre is köszönöm válaszát. Irénmama

Nagyon nagy hiba, hogy nem tájékoztatták megfelelően, hogyan, mikor, mit kell tennie. Ezt nem mindenhol egyformán végzik otthon. Minden esetre támpontot ad, ha reggel éhgyomorra megméri a vércukrát, majd elfogyaszt egy zsemlét reggelire, a szokott folyadékkal és mért cukormennyiséggel ( 1 kávéskanál), étkezést követően egy órával, majd étkezést követően 2 órával, főétkezés előtt, utána egy majd két órával, vacsora előtt és után 1, majd 2 órával. Az lényeges, hogy az étkezés is rendszeresen történjen, pl. 7-13-18 órakor. Az időpontokat és a mért értékeket jegyezze fel.

Kövess minket!

cukorbetegség - diabétesz - diabetes - IR
Weborvos
Weborvos

Kapcsolódó cikkek