izmos test elérése volt a célom!

Közzétéve: 2012. 05. 11. 11:25 -

• 1 perc olvasás
Google Állítsd be, hogy a Weborvos az elsők között legyen a Google-találatokban!

Jó napot kívánok doktor úr/nő! 18 éves fiatalember vagyok! Testmagasságom 187 cm súlyom 95 kg. Már 4-5 éve végzek súlyzós (konditermi) edzéseket, mivel az izmos test elérése volt a célom! ...

... Viszont körülbelül 1 éve mértem a vérnyomásom és kissé magasnak találtam azelőtt teljesen optimális volt. A legutóbb mért vérnyomási adataim (többször mértem, reggel felkelés után 2-3órával) 162/88, 149/88, 131/89, 138/84. A szüleim azt mondják hogy a táplálékkiegészítők okozzák amit az edzésekhez használok. Általában fehérjét szedek, néha amino savat illetve vitaminkiegészítőt, azért hogy fedezzem az izomfejlődéshez szükséges szénhidrát illetve fehérjebevitelt. A kérdésem az lenne hogy valóban ez állhat-e a vérnyomás emelkedésének, illetve az ilyen étrend-kiegészítők teljesen egészségesek e? Hogy konkrétabb képet kaphasson erről a fehérjéről leírom mit tartalmaz. Reggel felkelés után éhgyomorra veszek be egy adagot (por formájú) vízben elkeverve. :>

...

Azért szedem például ezt a fehérjét, mert ultraszűrt tejsavóból kivont fehérje, edzés után rögtön elfogyasztva könnyen felszívódik amivel segíti az izmok regenerálódását, illetve helyettesíti az azonnal étkezést. Mi a véleménye és a válasza a kérdéseimre. Nagyon szépen köszönöm a figyelmét és várom a válaszát!



VÁLASZ



Pontos választ nem tudok adni, mert nem derül ki, hogy az "Egyebek 8%" mit tartalmaz. A nátrium nagyobb mennyiségben (konyhasó) szerepet játszhat a magas vérnyomásban, hogy az Ön esetében ez-e az ok, nem tudom. De a fiatal kori magasvérnyomás állapotot a közölt értékek alapján vizsgálni és lehetséges, hogy kezelni is kell. Keresse fel családorvosát, mert a következmények súlyosak is lehetnek évek múltán.


Kövess minket!

Weborvos
Weborvos

Kapcsolódó cikkek