jj79
Közzétéve: 2012. 05. 28. 10:06 -
• 1 perc olvasásKözzétéve: 2012. 05. 28. 10:06 -
• 1 perc olvasás
jelige: jj79 üdvözletem!! nagyon agodok hogy komoly bajom van!! ugy 2 honapja napi töbször égő érzést érzek ...
... a mellkasomban egészen a torkomig!! amikor behuzom a hasam kitapintok a szegycsontom alatt egy kemény kb 1.5-2 cm es dudort!!! nagyon félek hogy daganatom van!! kérem válaszoljanak!! köszönöm előre is!!!
VÁLASZ
Nem hinném, hogy daganata van. A szegycsont alatti elváltozást sokszor félreértelmezik. A kor előre haladtával a szegycsont alsó, porcos vége okozza. Az égő érzés oka lehet a reflux, ami a gyomornedv nyelőcsőbe történő visszacsorgását jelenti. A savtermelést fokozó ételek ( hagyma, cigaretta, kávé, szénsavas italok, alkohol stb.) kerülésével, napi többszöri étkezéssel, a vacsora mennyiségének mérséklésével, lúgos vegyhatású gyógyvizekkel, úgynevezett bevonószerekkel, súlyosabb esetekben gyógyszerek alkalmazásával a panaszokat csökkenteni vagy megszüntetni lehet.
Kövess minket!
facebookKapcsolódó cikkek


