jj79

Közzétéve: 2012. 05. 28. 10:06 -

• 1 perc olvasás
Google Állítsd be, hogy a Weborvos az elsők között legyen a Google-találatokban!

jelige: jj79 üdvözletem!! nagyon agodok hogy komoly bajom van!! ugy 2 honapja napi töbször égő érzést érzek ...

... a mellkasomban egészen a torkomig!! amikor behuzom a hasam kitapintok a szegycsontom alatt egy kemény kb 1.5-2 cm es dudort!!! nagyon félek hogy daganatom van!! kérem válaszoljanak!! köszönöm előre is!!!



VÁLASZ



Nem hinném, hogy daganata van. A szegycsont alatti elváltozást sokszor félreértelmezik. A kor előre haladtával a szegycsont alsó, porcos vége okozza. Az égő érzés oka lehet a reflux, ami a gyomornedv nyelőcsőbe történő visszacsorgását jelenti. A savtermelést fokozó ételek ( hagyma, cigaretta, kávé, szénsavas italok, alkohol stb.) kerülésével, napi többszöri étkezéssel, a vacsora mennyiségének mérséklésével, lúgos vegyhatású gyógyvizekkel, úgynevezett bevonószerekkel, súlyosabb esetekben gyógyszerek alkalmazásával a panaszokat csökkenteni vagy megszüntetni lehet.

Kövess minket!

Weborvos
Weborvos

Kapcsolódó cikkek