kérdés-012
Közzétéve: 2012. 06. 10. 07:13 -
• 1 perc olvasásKözzétéve: 2012. 06. 10. 07:13 -
• 1 perc olvasás
Tisztelt weborvos. 20 éves férfi vagyok és azzal fordulok önhöz, hogy kérem véleményezze az alábbiakat. Az elmúlt fél évben elég sokat voltam beteg (vérnyomás probléma, fogászat, családban előforduló betegség - édesapám infarktust kapott -) illetve sokszor éreztem magam betegnek....
... Nyakamon van a gerincoszlop mellett két csomó, ultrahang vizsgálattal ellenőrizve. Ezek hatására jelenleg néhány panaszom van:
-Nem folyamatos enyhe kézremegés
-Nem állandó látászavar (élesen látok, de a fókuszon kívül zavaros, szemészet csak emelkedett szemnyomást állapított meg, véleményük szerint idegi alapú)
-Néha enyhe fejfájás
-Naponta egyszer-kétszer jelentkező hőhullám, amely hamar elmúlik
-Ingerlékenység
Sok orvosi vizsgálaton voltam az elmúlt 5 hónapban, szinte kivétel nélkül negatív eredményekkel. (fül-orr-gégészet, szemészet, vérvétel, házi orvos) A kérdésem az lenne, hogy idegi alapon valóban lehetnek e ezek a tüneteim? Sajnos eléggé nagy a betegségtől való félelmem már, és elég sokat jár ezen a gondolatom, így szerintem ez lehet az oka. Kérem írja meg véleményét, illetve terápiás javaslatát.
Nagyon szépen köszönöm előre is.
Jelige: kérdés-012
VÁLASZ
Terápiás javaslatot még akkor sem adhatnék, ha bizonyosan tudnám a betegséget. A panaszokat nehéz lenne egy bizonyos szerv megbetegedésével magyarázni és a részletes vizsgálatok is arra utalnak, hogy nem erről lehet szó. A rendszertelenül jelentkező panaszok valóban inkább a külső körülményekre vezethető vissza, ha tetszik, idegi eredetűek. Ezt többnyire a stressz okozta eltérések körébe szoktuk sorolni. Talán ha az életét úgy alakítja át, hogy kevesebb ideje jutna a betegséggel való foglalkozásra, javulna a helyzet (sport, kultúra stb.).
Kövess minket!
facebookKapcsolódó cikkek


