kérdés-012

Közzétéve: 2012. 06. 10. 07:13 -

• 1 perc olvasás
Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen a Weborvos!

Tisztelt weborvos. 20 éves férfi vagyok és azzal fordulok önhöz, hogy kérem véleményezze az alábbiakat. Az elmúlt fél évben elég sokat voltam beteg (vérnyomás probléma, fogászat, családban előforduló betegség - édesapám infarktust kapott -) illetve sokszor éreztem magam betegnek....

... Nyakamon van a gerincoszlop mellett két csomó, ultrahang vizsgálattal ellenőrizve. Ezek hatására jelenleg néhány panaszom van:

-Nem folyamatos enyhe kézremegés

-Nem állandó látászavar (élesen látok, de a fókuszon kívül zavaros, szemészet csak emelkedett szemnyomást állapított meg, véleményük szerint idegi alapú)

-Néha enyhe fejfájás

-Naponta egyszer-kétszer jelentkező hőhullám, amely hamar elmúlik

-Ingerlékenység

Sok orvosi vizsgálaton voltam az elmúlt 5 hónapban, szinte kivétel nélkül negatív eredményekkel. (fül-orr-gégészet, szemészet, vérvétel, házi orvos) A kérdésem az lenne, hogy idegi alapon valóban lehetnek e ezek a tüneteim? Sajnos eléggé nagy a betegségtől való félelmem már, és elég sokat jár ezen a gondolatom, így szerintem ez lehet az oka. Kérem írja meg véleményét, illetve terápiás javaslatát.

Nagyon szépen köszönöm előre is.

Jelige: kérdés-012



VÁLASZ



Terápiás javaslatot még akkor sem adhatnék, ha bizonyosan tudnám a betegséget. A panaszokat nehéz lenne egy bizonyos szerv megbetegedésével magyarázni és a részletes vizsgálatok is arra utalnak, hogy nem erről lehet szó. A rendszertelenül jelentkező panaszok valóban inkább a külső körülményekre vezethető vissza, ha tetszik, idegi eredetűek. Ezt többnyire a stressz okozta eltérések körébe szoktuk sorolni. Talán ha az életét úgy alakítja át, hogy kevesebb ideje jutna a betegséggel való foglalkozásra, javulna a helyzet (sport, kultúra stb.).








Kövess minket!

Weborvos
Weborvos

Kapcsolódó cikkek