Kérdező

Közzétéve: 2012. 05. 08. 12:24 -

• 1 perc olvasás
Google Állítsd be, hogy a Weborvos az elsők között legyen a Google-találatokban!

Tíz éve magas májfunkció értékeket mértek...

... Kb 6 éve biopspia alapján máj elzsírosodást diagnosztizáltak ,de semmilyen kezelést nem kapok rá. kérdésem, hogyan lehet a folyamatot megállítani, mert súlyfölöslegem van ugyanakkor a pajzsmirigyem is alul működik. Kétségbe vagyok esve, hogy hosszú távon milyen károsodik a májam és mi lesz ennek a következménye . Kérem segítsen mivel tudnám kezelni.

Segítségét és őszinte válaszát előre is köszönöm.

Tisztelettel: Kérdező



VÁLASZ



A máj elzsírosodása gyakori jelenség, részben genetikai háttere van, de nagy jelentőséggel bírnak májkárosító anyagok (pl. alkoholfogyasztás), testsúlyfelesleg, zsírokban gazdag táplálkozás. Zsírszegény diéta, fokozott mozgás, testsúlycsökkentés javíthat a helyzeten. Bizonyos esetekben májvédő és vérzsír szintjét csökkentő gyógyszerek adására is szükség lehet.

Kövess minket!

Weborvos
Weborvos

Kapcsolódó cikkek