kiújult a rák...
Közzétéve: 2012. 05. 05. 17:02 -
• 1 perc olvasásKözzétéve: 2012. 05. 05. 17:02 -
• 1 perc olvasás
Üdvözlöm! Édesanyámat 3 éve műtötték,rosszindulatú emlődaganata volt,utána kemoterápia és sugárkezelés következett. Azóta tünetmentes és jó egészségnek örvend.Természetesen folyamatosan jár ellenőrzésekre. A minap mellkas CT-re ment,melynek véleménye a következő:...
... "A 9. segmentumban dorsalisan subpleuralisan egy 4 mm-es kis góc ábrázolódik.
Dignitásáról egyértelmű véleményt nem lehet adni."
Az onkológusa miután elolvasta a leletét,azt mondta,nem kell ezzel foglalkozni,majd közölte hogy a tumormarkerek rendben vannak. Ezután azonban mégis azt mondta,Édesanyám menjen PET/CT-re,biztos,ami biztos.
Ön mit gondol erről? Rettenetesen félek,hogy kiújult a rák...
Előre is köszönöm szépen válaszát!
VÁLASZ
Az orvosa helyesen döntött. Mivel a CT nem tudott állást foglalni abban a kérdésben, hogy a leírt elváltozás összefügg-e a korábbi betegséggel, a javasolt PET-CT esetleg bizonyítékot tud szolgáltatni vagy ellene szól.
Kövess minket!
facebookKapcsolódó cikkek


