Köszvény

Közzétéve: 2004. 06. 04. 11:05 -

• 1 perc olvasás
Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen a Weborvos!

Milyen tünetek jelentkeznek köszvény és zsírmáj kialakulása esetén?

A köszvény legjellemzőbb tünete a perifériás kisizületek kiújuló gyulladása, amit az inakban, izületekben, izületek körüli szövetekben kiváló urátkristályok váltanak ki. Ezen kristályok a húgysavval túltelített testnedvekből származnak. A zsírmáj akkor keletkezik, ha a májsejtekben túl sok lipid halmozódik fel, mert
a májat károsítja valami.Ezért a máj általában annyira megnagyobbodott, hogy az orvos tapintja. ellemző klinikai tünete nincs - kivéve azokat az eseteket, amikor sárgaságot okoz.


                                                                          dr Gerencsér Emőke

Kövess minket!

Weborvos
Weborvos

Kapcsolódó cikkek