Labor

Közzétéve: 2012. 05. 31. 11:00 -

• 1 perc olvasás
Google Állítsd be, hogy a Weborvos az elsők között legyen a Google-találatokban!

Labor. Felkerestem a háziorvosomat 2 hónapi hasmenés miatt elküldőtt széklet tenyésztésre aminek most meg az eredménye...

... Következő:

Clostridium difficile antigén pozitív. A/B toxin pozitív. A vizsgálatok székletből végeztük.

Clostridium difficile tenyésztés folyamatban.

Részeredmény. A további vizsgálatok folyamatban.

A háziorvosom azt mondta ,hogy negatív eredmény lett ,de még a folyamatban lévő vizsgálatokat várjuk meg.

Kérdésem az lenne,hogy ez most tényleg negatív eredmény a fenntiek alapján ahol pozitív jelentést ír le?

Válaszát köszönöm szépen!



VÁLASZ



Kedves Kérdező!








A beteg állapotának ismerete és korábbi vizsgálati eredményeinek hiányában egy lelet kiragadott részletét nem lehet és nem is szabad értékelni. Ez a vizsgálatot kérő orvos feladata és felelőssége, mint ahogy a beteg tájékoztatása is.

a szerk.

Kövess minket!

Weborvos
Weborvos

Kapcsolódó cikkek