lehet hogy a gyomorsav miatt van

Közzétéve: 2012. 05. 28. 09:31 -

• 1 perc olvasás
Google Állítsd be, hogy a Weborvos az elsők között legyen a Google-találatokban!

Tisztelt Doktor Úr! Én egy 17 éves fiú vagyok . Lefekvés után egy rövid időre felgyorsul a pulzusom és nem egyszer volt olyan hogy mikor visszalassul egy-két alkalommal ver egy "hatalmasat" a szívem ilyenkor melkasi nyomást és gyengeséget érzek magamon....

... Volt már olyanra is példa hogy hogy ugyancsak ebben az esetben nem dobban nagyot hanem ver normálisan és utána rövid időre kb 3-4 mp re olyan gyorsan ver mintha remegne tehát másodpercenként akár többet is érzek .

Ezzel kapcsolatosan voltam kórházba de nem tudtak semmit mondani csak hogy lehet hogy a gyomorsav miatt van de az már nem jelentkezik viszont a panaszok továbbra is .



VÁLASZ



Azt bizonyosan lehet állítani, hogy a gyomorsav túltermelése nem okoz szívritmus zavarokat. A leírt jelenség úgynevezett extraszisztolénak felel meg, ami gyakori és ártalmatlan. A pontos eltérést csak tartós, 24 órás megfigyeléssel és rögzítéssel lehet észlelni (holter vizsgálat), mert tünetmentes időszakban az Ekg nem mutat eltérést. A szapora szívműködés oka lehet a serdülőkorban nem ritka pajzsmirigy túlműködés, ezt hormonvizsgálattal lehet kimutatni, kezelést általában nem igényel és a serdülőkor után rendeződik, megszűnik.

Kövess minket!

Weborvos
Weborvos

Kapcsolódó cikkek