Letrox és depresszio

Közzétéve: 2007. 02. 16. 14:09 -

• 1 perc olvasás
Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen a Weborvos!

Barátnőm (28) a tavalyi év második felében egyre fáradékonyabb volt esetenként kicsit ingerültebb a megszokottnál és a hangulata is szélsőségesen ingadozó volt. Apróságok kiborították. Azért nagyon komoly dolgokra itt nem kell gondolni! Magára szedett pár kilót és mindig nassolni akart ill, a szexhez "nem volt kedve" Ezek voltak a fő észrevételek. Egyszer amikor a házidokinál járt ha már ott volt rákérdezett...

Letrox: 50 mg-os és 100 mg-os és 150 mg-os tabletta van
forgalomban.Melyiket szedi? A pajzsmirigyhormon pótlására adják, tehát akkor, ha a pajzsmirigy alulműködik. / hypothyreosis/. Van ajánlott dozírozása, de egyedi napi adagot állapítanak meg a laboratóriumi eredmények és a klinikai vizsgálat, beteg panaszai alapján. A napi adagot egyszerre kell bevenni megfelelő mennyiségű folyadékkal lenyelve, éhgyomorra, legalább fél órával reggeli előtt. Felnőtteknél általában az a gyakorlat - de nem kötelező - hogy 2-4 hetes időközönként emelik az adagot. Tehát nem az a kérdés, hogy fél vagy egy szemet szed-e a beteg, hanem az a kérdés, hogy mennyi hatóanyagot szed a beteg, tehát melyik  tabletta erősséget szedi. Másik gondom az, hogy aki az egyik percben nevet, a másikban sír, az nem depressziós. Hangulatzavar lehet a pajzsmirigy alulműködéstől is, de nem feltétlenül ez az ok. Tehát levelét elküldöm pszichiáter kollégámnak is. Harmadsorban nem tudom milyen fogamzásgátlót szed a neje, de beszélje meg a nőgyógyásszal a problémát. S végül, ezt javaslom, bizalommal forduljanak összes kérdésükkel a háziorvosukhoz, aki végülis a szélsőségesen ingadozó hangulat hátterében megtalálta a kórképet.
dr Gerencsér Emőke

Kövess minket!

Weborvos
Weborvos

Kapcsolódó cikkek