magzatnak nincs szívhangja és elméletileg nem fejlődött tovább

Közzétéve: 2011. 07. 06. 09:47 -

• 1 perc olvasás
Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen a Weborvos!

Tisztelt Dr.Úr! Elméletileh a 7 hetes terhes vagyok,28-án (szombat reggel)mikor megtöröltem magam minimális rózsaszínes vérzést tapasztaltam. Este elmentünk a nőgyógyászatra, ahol azt mondták, hogy valóban minimális a vérzés, de a bajok elkerülése végett duphaston tabblettát kell szednem 3x1 adagban. Melyből még akkor este be is vettem az első szemet. A vérzés pont a ciklusom idelyére tehető. Másnap valamivel több volt a vérzésem és a szine is sötétebb lett. De azóta csak egy két csep rózsaszines vér csepp látható. Ezért ismét felkerestük a nőgyógyászatot ahol hétfőre UH-ra visszahívtak. Az Uh-n azt mondták, hogy a magzatnak nincs szívhangja és elméletileg nem fejlődött tovább, valószínű hogy elhalt. De az is lehetséges,hogy a magzat még csak 5 hetes, mert a méretek alapján ennek felel meg. De az érdekes, hogy az előző UH-n csak egy szabályos 7mm-es petezsák volt látható, a mostanin azonban kissé szabálytalan 7mm-es petezsákban egy 3mm-es életjelenséget nem mutató embrió volt látható. Sem fájdalmam, görcseim nincsennek. Ezért most péntekre Uh- kontrolra hívtak, hogy valóban meggyőződjenek az elhalásról. Kérdésem az lenne, hogy négy nappal később, kétséget kizáróan megállapítható-e a magzat elhalása? Ill, négy nap alatt milyen fejlődésnek kellene látszódnia az UH-n. Érdemes lenne-e várni a terhesség befejezésével, vagy azt minnél hamarabb meg kell szakítani? Várom megtisztelő válaszát.

Kedves Kérdező!
Ha méretbeli növekedés nem figyelhető meg és szívműködés nem látszik, akkor egyértelműen elhalt terhességről van szó. A terhesség befejező műtéttel lehet várni, de pár napnál tovább nem tanácsos.
Tisztelettel:
dr.M.Zs.

Kövess minket!

Weborvos
Weborvos

Kapcsolódó cikkek