májamon, a veséimen ciszták vannak

Közzétéve: 2012. 05. 24. 11:08 -

• 1 perc olvasás
Google Állítsd be, hogy a Weborvos az elsők között legyen a Google-találatokban!

Tisztelt Doktor Úr! Műtét előtti vizsgálatok alkalmával azt mondták, hogy a májamon, a veséimen ciszták vannak. Mik ezek, és mitől múlhatnak el? Válaszát köszönöm.

A ciszták folyadék tartalmú üregek, amik rendszerint fejlődési zavar következményei. Vannak örökölhető formái is, genetikailag meghatározott eltérések, amikor a perenchimás szervek ( máj, vese, hasnyálmirigy, tüdő) cisztás elváltozása alakul ki. Sem megelőzni, sem alapjában gyógyítani nem lehet, indokot esetben sebészi beavatkozásra, igen ritka esetben vese – vagy májátültetésre kerülhet sor.

Kövess minket!

Weborvos
Weborvos

Kapcsolódó cikkek