Már több éve reflux betegségem van

Közzétéve: 2009. 07. 28. 22:30 -

• 1 perc olvasás
Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen a Weborvos!

Már több éve reflux betegségem van. Többfajta gyógyszerrel próbálkoztam./nexium, pariet stb./ egy ideig hat,de azután újra jelentkeznek a tünetek mára már komoly nyelési gondjaim vannak.A gasztroenterológus orvosom csak a gyógyszereimet változtatja,de javulás helyett csak rosszabbodik a helyzet.Félek a nyelőcsőrák kialakulásától. Kérem segítsen,hogy hová fordulhatnék még.

A refluxbetegség kezelése gyógyszeres. Nem alakul át nyelőcsőrákká. A nyelőcső állapota gasztroszkópiás / tükrözéses vizsgálattal ellenőrizhető. A refluxbetegséget gasztroenterológusok kezelik, tehát nem kell tovább mennie. Ha a nyelőcsőnek a záróizma tájékán nagyobb sérv is van, ebben az
esetben operálható az állapot. Kérdezze meg gasztroenterológusát, hogy az Ön esetében műtét szóbajöhet-e.
Dr. Gerencsér Emőke

Kövess minket!

ovfül-orr-gégész
Weborvos
Weborvos

Kapcsolódó cikkek