Meggyógyulhat a fül amíg a fog beteg?
Közzétéve: 2011. 03. 09. 08:59 -
• 1 perc olvasásKözzétéve: 2011. 03. 09. 08:59 -
• 1 perc olvasás
Tisztelt Doktor Nő/Úr! Szeretném kérdezni,hogy egy fogciszta ami a ki nem nőtt bölcsesség fogamon van /még halasztom a műtétet anyagi okok miatt/ okozhat-e középfülgyulladást?A tünetek:-zúg a fülem ,és a fejem olyan 2 centire a fül mögött kifli alakban hasogat.Tudom van Sztk is ,de oda nem mennék ha nem muszáj .Mivel nagyon hurutosan köhögtem és volt itthon Zinnat 500 ,gondoltam a fülre is jó lesz /bár tudom nem bölcs dolog magunkat kezelni/. A lényeg,hogy két napja szedem és most már viszket is.Ez a gyógyulás jele?Meggyógyulhat a fül amíg a fog beteg?Vagy lehet,hogy véletlen egybeesés és mehetek a fülészetre is mert nincs köze a fogamhoz? Köszönöm türelmét. Tisztelettel
Tünetmentes fogciszta semmiféle panaszt nem okoz, tehát nem okoz fülgyulladást.Főleg nem középfülgyulladást. Ez utóbbit Ön nem tudja megítélni, fül-orr-gégészeten kell a fülét megvizsgáltatni. Antibiotikum nem lehet otthon, mert nem maradhatott, csak akkor, ha régebben nem tartotta be az orvos utasítását. Ez komoly felelőtlenség. Az sem mindegy, hogy kellő adagban és kellő ideig szedi-e.A viszketés nem gyógyulás jele. Menjen fülészetre.
dr Gerencsér Emőke
Kövess minket!
facebookKapcsolódó cikkek


