Mellékhatás
Közzétéve: 2009. 01. 29. 13:48 -
• 1 perc olvasásKözzétéve: 2009. 01. 29. 13:48 -
• 1 perc olvasás
Mellékhatás jelige Sok évi koleszterincsökkentő szedése okozhat-e olyan mellékhatást,hogy elnehezedik a láb,nehéz emelni. Először csak az egyik, most már a másik is.Olvastam ilyen mellékhatásáról a sztatinoknak.Fájdalom nincs, csak a nehéz érzés, ami miatt egyre nehezebben tud járni. Milyen vizsgálattal lehet meggyőződni róla, hogy valóban ez okozza? A háziorvos nem foglalkozik vele, mert idős személyről van szó, pedig neki sem mindegy! Ha visszafordíthatatlan folyamat, akkormit lehetne tenni, hogy legalább ne rosszabbodjon. Kétségbe vagyunk esve. Köszönöm a válaszukat.
Nem tudom mit éret a sok szatin alatt. Terápiás dózisban szedve, a koleszterin szint és egyéb vizsgálati adatok normalizálódása estén biztos, hogy a jezett panaszok nem a gyógyszertől vannak. A kor előrehaladtával bizonyos állapotok okozhatnak mozgásszervi panaszokat. Amennyiben a családorvos nem tud segíteni, kérjen
előjegyzést és beutalót rheumatológiai szakrendelésre. A beteg idős kora nem ok arra, hogy ne foglalkozzunk komolyan a panaszaival.
Kövess minket!
facebookKapcsolódó cikkek


