Mi az,az orbánc?

Közzétéve: 2009. 04. 01. 09:28 -

• 1 perc olvasás
Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen a Weborvos!

Mi az,az orbánc?

Az irha nyirokereiben terjedő, de az egész szervezetre kiható, gennykeltő baktérium által okozott súlyos betegség. Manapság már jól kezelhető antibiotikummal, így halálozása alacsony, de lefolyása viszonylag hosszú. Klinikai tünete: főleg a lábszáron, hidegrázás, láz kíséretében gyorsan terjedő éles szélű gyulladás.
V. G.

Kövess minket!

ovbőrgyógyász
Weborvos
Weborvos

Kapcsolódó cikkek