Mint daganatos beteg...

Közzétéve: 2012. 05. 24. 11:14 -

• 1 perc olvasás
Google Állítsd be, hogy a Weborvos az elsők között legyen a Google-találatokban!

Tiztelt Doktornő/Úr! Mint daganatos beteg, fél évente járok hasi UH-ra....

... A mostani kicsit megrémített, bár a doktornő úgy adta a kezembe a leletet, hogy semmi baj nincs, de a következő dolgot olvastam rajta:

mindkét vese norm. nagyságú, a parenchyma norm. vastagságú, üregrendszeri tágulat, b.o. kőreflex nem látható. a jobb vese kp. és felső harmada határán lateralisan a parenchymában egy 4 és egy 5 mm-es echodens képlet látható, keskeny hangrányékkal.

Tessék mondani, ez mit jelent, és mi a teendő?

Istennek hála azt sem tudom, hol a vesém?!



VÁLASZ



Feltehetően kőképződés alakulhatott ki, ez a gyógyszeres kezelés következménye is lehet. De nem zárható ki, hogy a korábbi vizsgálatok során az elváltozás nem tűnt fel. Az bizonyosnak látszik, hogy a daganatos betegséggel nincs összefüggésben és feltehetően egyéb tennivalót, mint az ellenőrzés, nem igényel.


Kövess minket!

Weborvos
Weborvos

Kapcsolódó cikkek