Mit tehetek még azért, hogy éjjel tudjon pihenni, és...

Közzétéve: 2009. 08. 06. 10:29 -

• 2 perc olvasás
Google Állítsd be, hogy a Weborvos az elsők között legyen a Google-találatokban!

Mit tehetek még azért, hogy éjjel tudjon pihenni, és...

Tisztelt Doktor Úr/Doktornő!



Az interneten találtam meg az Ön nevét és email címét, és

kétségbeesésemben, és kilátástalanságomban írok Önnek a segítségét kérve.

Röviden:

Kisfiam 6 hónapos, anyatejes, egy hete kezdtem meg a hozzátáplálását. (répa, alma) Születése óta erősen hasfájós.

Tünete most: főleg este, illetve éjjel heves sírásra ébred, lábát

felhúzza, nehezen és sokat pukizik, nehezen megy tőle a szél.

Kezdetben mindenki (orvos, védőnő) azt mondta, hogy majd elmúlik, aztán 4,5 hónaposan már én vittem el a gyulai gasztroenterológiára, ahol a doktornő megállapította, hogy gázosak a belei, hangosan korognak. Az mondta, hogy az a gond, hogy nem emészti rendesen a tejet, így ez a rosszul emésztett tej jut tovább a vékonybélbe, ahol a jó baktériumok nem tudják ellátni feladatukat, ezért a vastag bélben lévők rossz helyen fejtik ki a gázosító hatásukat, ezért megy tőle a szél nehezen. Felírta a KLION tablettát (meg normaflort és laktasse tablettát), amitől amíg szedte, két hétig a fiam jobban lett, de mikor abbahagytuk, azonnal visszajöttek a panaszok. A következő kúránál pedig 4 nap után olyan mellékhatások jöttek ki, hogy fél óránként visítva ébredt, és sokkal jobban fájt a hasa. Aztán a gyermekorvosunk javaslatára elkezdtem tejmentesen étkezni, hátha tejallergiája van. És két hét után elmúlt a hasfájása. Még két hetet vártunk, aztán elkezdtem terhelni, de már három nap után visszajöttek a tünetek. (azóta ismét tejmentesen étkezem, és a fiam szopik) Ez volt egy hete, és azóta is éjjel nagyon fáj a hasa. Visszamentem a gasztro-ra, ahol újból felírta a doktornő a kliont, de már kúp formájában, és azt mondta, hogy enélkül nem fog elmúlni a hasfájása. Az az igazság, hogy látva a második kúra rossz hatását, nem szeretném neki adni a gyógyszert, de ez sem megoldás, hogy 6 hónapos múlt, és szinte minden nap fáj a hasa, még egy éjszakát nem aludt át. Természetesen magánrendelését is igénybe vesszük, amennyiben szükséges, de Békés megyében élünk, és a távolság miatt elsősorban és először ilyenfajta

segítséget kérek, és ha szükséges, akkor utaznánk fel Budapestre. Kérdéseim:

Adjam-e a Klion kúpot?

Tényleg nem múlik el enélkül a hasfájása?

Más enyhébb hatású (illetve mellékhatású) gyógyszer nincs?

Mit tehetek még azért, hogy éjjel tudjon pihenni, és a hasfájás ne gyötörje?

Válaszát várom, és előre is köszönöm











Vegyen Magnesium phosphoricum Schüsszler sót  (ez egy homeopátiás szer, de nem golyó, hanem tabletta). Oldjon fel 5 tbl 1/2 pohár vízben, és amikor panasza van a babának műanyag kanállal cseppentsen 5 percenként a szájába. Persze előtte fel kell jól keverni. A Mg phos. golyó az más, ne azt vegye.

dr.Sebő Zsuzsanna

Kövess minket!

ovgyermekgyógyász
Weborvos
Weborvos

Kapcsolódó cikkek