Nebáncsvirág
Közzétéve: 2011. 04. 11. 20:53 -
• 1 perc olvasásKözzétéve: 2011. 04. 11. 20:53 -
• 1 perc olvasás
Sajnos magasvérnyomásos, II. diabéteszes, túlsúlyos beteg vagyok. Koleszterinem az egekben. Már többször írtak fel csökkentő gyógyszert, többek között a Sortist. Sajnos a nagyon ritka mellékhatása nálam igazolódott, olyan izomfájdalmaim voltak, hogy csak vánszorogni tudtam. (Mellékhatás: ritkán izomsorvadás, izomváz leépülés) .Akkor felhagytak a gyógyszerek felírásával, majd most egy kivizsgálás során újra kiírták, hogy szednem kell. Nincs ennek valamilyen más módja, hogy csökkenthető legyen a koleszterin??? Én hónapokig ettem omega3 halolaj kapszulát sikertelenül. Zsíros ételt nem fogyasztok, zsírral nem főzök. Hát akkor mit tegyek Nebáncsvirág
Tisztelt Kérdező!
Keressen fel lakóhelyén,vagy a közelben lévő kórházban dietetikust, mivel azt gondolom étrendje helyreállításában fontos szerepet játszhat, mert személyre szabott étrendet állít össze, a felmerülő nehézségekben segít. Amennyiben csökkenti a testtömegét csökkenne a vérnyomása, vércukor szintje és a koleszterinértéke is. Koleszterin csökkentésre javasolnám a Flora ProAktív margarint, ami valóban csökkenti a koleszterin szintet, addig amíg alkalmazza. Kezdjen el vezetni egy táplálkozási naplót, melyben pontosan leírja mikor, mit és mennyi ételt fogyaszt (pl. 3 evőkanál rizs, vagy 2 mokkáskanál cukor stb.), így megkönnyíti a szakember faladatát.
Üdvözlettel:Polyák Éva
Kövess minket!
facebookKapcsolódó cikkek


