nem gyomor-nyelőcső reflux hanem nyelőcső-gége reflux

Közzétéve: 2010. 03. 14. 09:33 -

• 1 perc olvasás
Google Állítsd be, hogy a Weborvos az elsők között legyen a Google-találatokban!

Kedves doktornő/úr! Nem rég voltam kórházban ahol volt 24 órás pH mérés. Az eredmény az lett, hogy nem gyomor-nyelőcső reflux hanem nyelőcső-gége reflux. Ez mit jelent? Kell valami új étrend vagy esetleg valami más? Köszönöm , hogy tájékoztat!

A refluxbetegség azt jelenti, hogy a gyomorszáj nem zár tökéletesen és a gyomorból a sav visszafelé, azaz felfelé is feljut a nyelőcsőbe. Ez az állapot okozhat gége- és toroktüneteket is. Semmiféle diétát nem kell tartani, a reflux betegséget kell kezelni savtermelést csökkentő gyógyszerekkel.
Dr. Gerencsér Emőke

Kövess minket!

ovfül-orr-gégész
Weborvos
Weborvos

Kapcsolódó cikkek