nincs többé szaglásom
Közzétéve: 2011. 06. 28. 11:20 -
• 1 perc olvasásKözzétéve: 2011. 06. 28. 11:20 -
• 1 perc olvasás
Jelige:nincs többé szaglásom Kedves Doktornő erre a jeligére küldött szaglás elvesztési kérdésem kiegészíteném, hogy a ízlelésem is hasonlóan károsodott, ezt is elveszítettem?
A 4 alapíz érzése megmaradt / édes-sós-savanyú-keserű/ mert a nyelv ízlelőbimbóiról más agyideg vezeti az ízeket. Viszont ahhoz, hogy az ételek összetett ízért felismerjük, szükség van szaglásra, tehát szaglás hiányában csak az alapízeket érzi az ember. Sajnos.
dr Gerencsér Emőke
Kövess minket!
facebookKapcsolódó cikkek


