nincs többé szaglásom

Közzétéve: 2011. 06. 28. 11:20 -

• 1 perc olvasás
Google Állítsd be, hogy a Weborvos az elsők között legyen a Google-találatokban!

Jelige:nincs többé szaglásom Kedves Doktornő erre a jeligére küldött szaglás elvesztési kérdésem kiegészíteném, hogy a ízlelésem is hasonlóan károsodott, ezt is elveszítettem?

A 4 alapíz érzése megmaradt / édes-sós-savanyú-keserű/ mert a nyelv ízlelőbimbóiról más agyideg vezeti az ízeket. Viszont ahhoz, hogy az ételek összetett ízért felismerjük, szükség van szaglásra, tehát szaglás hiányában csak az alapízeket érzi az ember. Sajnos.
dr Gerencsér Emőke

Kövess minket!

ovfül-orr-gégész
Weborvos
Weborvos

Kapcsolódó cikkek