Nyaki gerinc RTG
Közzétéve: 2004. 08. 02. 11:08 -
• 1 perc olvasásKözzétéve: 2004. 08. 02. 11:08 -
• 1 perc olvasás
SZTK-leletemről szeretnék érdeklődni. Nyaki gerincröntgent csináltak, az eredmény: a nyaki lordozis kiegyenesedett, structuralis elváltozás nem látható. /Szédülés, egyensúlyzavar miatt csinálták/. Van-e ezzel teendő, mert további vizsgálatra nem mentem.
A megadott nyaki gerint röntgen leletével tulajdonképpen nincs teendő. Egyensúlyzavarban hozzátartozik a kivizsgáláshoz /fülészet, szemészet, ideggyógyászat mellett/. Ilyenkor azt keresik, hogy a nyaki gerincoszlopnak van-e olyan elváltozása, ami az egyensúlyozó szervhez, vagy az agyba futó ereket annyira beszűkíti, hogy emiatt romlik a szervek vérellátása, nem kapnak elegendő oxigént és tápanyagot és ezért szédülés is felléphet
Kövess minket!
facebookKapcsolódó cikkek


