Picur
Közzétéve: 2012. 06. 13. 11:29 -
• 1 perc olvasásKözzétéve: 2012. 06. 13. 11:29 -
• 1 perc olvasás
Tisztelt Doktor Úr/ Nő. Egy kérdésem lenne Önhöz. 15 éves koromban ITP betegséget diagnosztizáltak. Sajnos, nem nőttem ki, azóta is ezzel a betegséggel élek. Akkor csontvelő vizsgálatot is elvégeztek...
... kizárták a leukémia gyanúját. Három évvel ezelőtt a nyaki nyirok csomók megduzzadtak, majd a kivizsgálás során Hassimotót ( bocsánat, nem tudom jól írom-e) állapítottak meg. A lépkivételt eddig sikerült elhúznom, de most az utóbbi három évben nagyon sok családi problémám volt, a Trombocitám kb egy hónappal ezelőtt 27 000-re le ment. Medrolt szedek, de nagyon megijedtem, mert eddig apró pöttyök formájában jelentkezett a trombocita csökkenés, most viszont a gyógyszer szedése mellet is, lila foltok jelentek meg a lábamon, a karomon. A kezelő orvosom szerint az alacsony trombocita okozza. Most 32 éves vagyok, megnyugodhatok, hogy ezek a foltok valóban az alacsony trombocita miatt vannak? Azóta nem vizsgálták többet a csontvelőt. Nagyon aggódok, nem más probléma okozza ezeket a foltokat?Minden más labor eredményem elfogadható, a feh
ér vérsejt, a vörös vértest teljesen jó. Kéthetente járok ellenőrzésre, a 27 000--ről 54 000-re felment a trombocitám.
Megtisztelő válaszát megköszönöm. Üdvözlettel Picur.
VÁLASZ
A szteroid ismert módon emeli a trombocita számot. A rendelkezésemre bocsátott szegényes adatok alapján nem tudok bővebb információval és tájékoztatással szolgálni, mint a kezelőorvosa. A csontvelővizsgálatot megállapított betegség esetében nem indokolt ismételni, hacsak valamilyen új körülmény ezt nem indokolja.
Kövess minket!
facebookKapcsolódó cikkek


