rózsaszín

Közzétéve: 2011. 12. 25. 09:12 -

• 1 perc olvasás

Hogyan kell optimistának lenni,amikor csak rossz dolgok történnek az emberrel és mikor olyan a lelkiállapotom,hogy a pszichiátertől csak a pénzhiány tart vissza? rózsaszín

Kedves levélíró!



A pszichiáter sem pénzzel, sem anélkül sem képes Önnek nyújtani, azt, ami eredendően magával született.

A teremtés összes lénye ( így az ember is) születetten optimista, hiszen csak így fejlődhetett élőlénnyé. Ez a teremtés lényege.

A külső körülmények lehetnek nehezek persze, de ez minden lényre ugyanúgy hat. A különbség csupán az, hogy az egyik elveszíti az élethez szükséges optimizmusát a másik nem.

Nézze meg a többi élőlényt. Állandó harcban vannak, egymással és a körülményekkel. Ez a túlélésért folytatott harc. amiben csak az optimisták, az ügyesebbek lesznek a túlélők.

Inkább azt kellene keresnie, hogy hol rendült meg az önbizalma. Mert valahol az életében ez történt.

Ha megtalálja ezt a pontot - akár szakember segítségével - újra fejlesztheti önmagát, mert rádöbben arra, hogy optimizmus nélkül lehetetlen létezni.

Tudom, hogy nehéz, amit írok, de azt hiszem igaz.



Boldog ünnepeket: Lajtavári László








Kövess minket!

ovpszichiáter
Weborvos
Weborvos

Kapcsolódó cikkek