szükséges e ebben az esetben terpeszbetétet hordania

Közzétéve: 2011. 05. 23. 10:05 -

• 1 perc olvasás
Google Állítsd be, hogy a Weborvos az elsők között legyen a Google-találatokban!

Tisztelt doktor! 5 hónapos iker fiaim vannak, az egyikkel semmi probléma nem volt a másiknál pedig a jobb lábon enyhe calcaneus tartást illetve enyhén kötött csípőt L.abd. 80-80 diagnosztizáltak. Tornát javasoltak amit be is tartunk ám az édesanyám úgy véli és látható is hogy a lábain a ráncok nincsenek egy vonalban.Az lenne a kérdésem hogy szükséges e ebben az esetben terpeszbetétet hordania vagy inkább várjuk meg a 6 hónapos kontrollt.

Ha az ortopédiai szakrendelés nem javasolta a terpesz pelenkát, valószínűleg nem kell a babának. A ránc aszimmetriára nem mindig kóros. Ugyanakkor az egészséges csípőnek nem árt a terpeszbetét.

Üdvözlettel dr.Sebő Zsuzsanna

Kövess minket!

ovgyermekgyógyász ovortopédia
Weborvos
Weborvos

Kapcsolódó cikkek